wtorek, 26 stycznia 2016

Liebster Award #2 i #3


"Nominacja do Liebster Award jest otrzymywane od innego bloggera w ramach uznania za dobrze wykonaną robotę. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej ilości obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na jedenaście pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz jedenaście osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im jedenaście pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował"


Dziękuję Let Others z bloga http://letothers.blogspot.com/ za nominację ♥


Pytania:


1. Co skłoniło Cię do rozpoczęcia przygody z pisaniem?

Odkąd pamiętam, zawsze dostawałam (i dostaję) dobre oceny z wypracowań. Nie sprawia mi to trudności. Przede wszystkim sprawia mi to ogromną przyjemność :) Po prostu lubię pisać.

2. Draco czy Hermiona? - uzasadnij.

Ojejku, jakie trudne pytanie. Zacznę od tego, że bardziej utożsamiam się z Hermioną. Siedzę w książkach od rana do wieczora, wymarzone wyniki są itd. Zawsze ja to ta najmądrzejsza. Z drugiej strony lubię być w centrum uwagi jak chociażby Draco. Nadal nie wiem co wybrać. Nawet gdybym miała dostać z milion złotych, nie potrafiłabym odpowiedzieć na to pytanie.

3. Gdzie się kształcisz, a może zakończyłaś naukę i pracujesz?

Uczę się w najlepszej szkole na świecie :D Pozdro dla Karoli, Ady, Domi i Anię. Pozdrawiam również resztę klasy :) No i oczywiście najlepszego wychowawcę na świecie. Najlepsza klasa w szkole :D

4. Ulubiony pisarz?

Ło matko :D Jeśli chodzi o kobietę, to bez chwili zastanowienia - J.K.Rowling. Stworzyła ona najpiękniejszą historię jaką znam. Bez Harry'ego moje życie nie miałoby sensu. Bardzo lubię również Reginę Brett. Dzięki jej felietonom, zmieniłam to, jak postrzegam świat. Jeśli chodzi o mężczyznę, to wybieram Rafała Kosika. Jego seria ,,Felix, Net i Nika'' rozpoczęła moje wejście w nastoletni świat.

5. Jaki gatunek filmowy oraz książkowy bardziej preferujesz i dlaczego?

Uwielbiam filmy fantastyczne. Za każdym razem podziwiam, jak oni robią te wszystkie sztuczki. Kocham wszystko co nie jest związane z rzeczywistością. Fantasy to również mój ulubiony gatunek książkowy. Wspaniale jest sobie wyobrażać te wszystkie paranormalne istoty.

6.Czy wiążesz swoją karierę z pisarstwem?

Oczywiście! Moje plany związane są z dziennikarstwem.

7. Czy w twoim życiu wydarzyła się nieprzyjemna sytuacja, z której "wyciągnęła" Cię postać fikcyjna?

Jak mam słaby dzień, jest strasznie ponuro i nie mam ochoty na naukę, myślę o Hermionie. Wtedy dostaję takiego kopa, że nie wiem xD Często martwię się, że dostanę słabą ocenę. Nigdy w swojej edukacji nie dostałam 2 lub 1. Strasznie się tego obawiałam i obawiam. Zawsze myślę, że gdyby Hermiona dostała chociaż raz Trolla, nie załamałaby się. Tak sobie wmawiam i to pomaga.

8. Jaki masz stosunek do portali społecznościowych?

Nie mam nic przeciwko portalom społecznościowym. Czasem jednak denerwują mnie niektóre nowości. Posiadam jedynie Facebook'a i sporadycznie korzystam z Instagrama.

9. Czasy obecne czy 30 lat wstecz- dlaczego tak, a nie inaczej?

Czasy obecne. Dobrze mi się żyje i nie chciałabym niczego zmieniać.

10. Traktujesz bloga jak pracę, przyjemność, a może konieczność?

Zdecydowanie jako przyjemność. Lubię pisać :) Dzielenie się z innymi moimi opowiadaniami jest wspaniałe. Zawsze chciałam mieć ,,swoje miejsce w Internecie''. W końcu się zebrałam i powstał ten blog.

11.Napisz o swoich zachowaniach, których się wstydzisz(nie lubisz ich, chcesz je zmienić)

Jestem nieśmiała. Ostatnio moja koleżanka z ławki śmiała się ze mnie, bo jak odpowiadałam przy tablicy z biologii, to miałam taki dziwny głos i strasznie się stresowałam. Czasami nie trzymam się rozkładu dnia i odkładam wszystko na ostatnią chwilę. Walczę z tym. Jestem również pyskata. Z tym to ja dopiero wojuję, ale jakoś nie wychodzi.Dziękuję za nominację CzarnaWdowa Lilith z bloga http://imaginacja-dramione.blogspot.com/ ♥1. Dlaczego wybrałaś przygodę związaną z pisaniem?

Odkąd pamiętam, zawsze pisałam doskonale wypracowania. Pisanie sprawia mi ogromną przyjemność. Lubię bujać w obłokach i tworzyć swoje historię.

2. Czy starasz się być coraz lepszą blogerką? Jak to robisz?

Oczywiście, że się staram. Zamówiłam niedawno szablon na Land of Grafic, aby blog był ładniejszy. Czytam również różne porady w Internecie. Przede wszystkim czytam Wasze komentarze i dostosowuję się do rad i uwag :)

3. Jak radzisz sobie z brakiem weny?

Idę na spacer, przeglądam różne stronki w Internecie, czytam książki.

4. Co robisz na co dzień?

Uczę się :) No i czytam dużo książek i fanfiction :)

5. Ulubione książki?

Harry Potter - nie muszę niczego tłumaczyć, bo jest to oczywiste.

Igrzyska Śmierci - długo zabierałam się do przeczytania tej trylogii. Okazała się przewspaniała. Pochłonęłam wszystkie tomy w cztery dni.

Bóg nigdy nie mruga - pięćdziesiąt felietonów Reginy Brett, które zmieniły moje postrzeganie świata. Nie ukrywam, że niektóre z cytaty z książki pojawią się w opowiadaniu :)

Seria Felix, Net i Nika - wprowadziła mnie do nastoletniego świata. Bardzo polecam ♥

Pozostałe z nich to m.in. : Niezgodna, Zbuntowana, Wierna, Ania z Zielonego Wzgórza, Czynnik Miłości, Rupieciarnia na końcu świata, trylogia ,,W otchłani'',  seria Percy Jackson i bogowie olimpijscy :)

6. Co jest twoją muzą?

Długo nad tym myślałam, ale nie mam muzy.

7. Czy zamierzasz pisać w dorosłym życiu?

Tak! Na pewno będą to jakieś powieści fantastyczne i felietony.

8. Ulubiona muzyka…?

Nie mam określonego gustu. Jednakże lubię piosenki Sarsy, Seleny Gomez, Sylwii Przybysz i wielu, wielu innych piosenkarzy ;)

9. Ulubiona część Harrego Pottera i dlaczego?

HP i Książę Półkrwi - Jest wiele czynników :) Pojawia się prof. Slughorn, którego bardzo lubię. Dramatyczna końcówka, dużo Dracona (musiałam xd). Mogłabym tak długo wymieniać.

10. Blog jest dla Ciebie odskocznią od codzienności czy musem?

Odskocznią od codzienności :) Zapominam o nauce, kartkówkach, sprawdzianach. Są to jedne z najprzyjemniejszych chwil w ciągu dnia.

11. Gdybyś mogła spotkać w prawdziwym życiu bohatera książki, kto to by był i dlaczego? (Nie może być z uniwersum Harry'ego Pottera)

Trudna decyzja, ale wybieram Katniss Everdeen. Jej charakter mnie powala. Kupiła mnie. Jest moją ulubioną postacią z Igrzysk Śmierci :)


Moje pytania :)

1.Gdybyś mogła być dowolną postacią fikcyjną przez jeden dzień, kogo byś wybrała?

2. Kim chciałaś zostać w przyszłości, kiedy byłaś dzieckiem?

3. Jaki jest najbardziej znienawidzony przez Ciebie pairing z HP?

4. Czym jest dla Ciebie przyjaźń?

5. Jakich słodyczy z Harry'ego Pottera chciałabyś spróbować?

6. Jest taki film, który Cię doprowadził do łez ?‎

7.Ulubiony aktor/aktorka ? 

8.Gdyby można było cofnąć czas, to co byś w swoim życiu zmieniła ?

9. Ulubione zaklęcie z Harry'ego Pottera?

10. Czekolada mleczna czy gorzka?

11. Kto jest dla Ciebie autorytetem i wzorem do naśladowania?Zuzanna Riddle z bloga http://dramione-badzkolomnie.blogspot.com/

Arabella z bloga http://szkarlatna-milosc.blogspot.com/

Nil Krokusy z bloga http://dzikie-pochlebstwa.blogspot.com/

Julia Weasley z bloga http://fremioneturniejmagow.blogspot.com/

Potter Head z bloga http://dramione-granger-malfoy.blogspot.com/

Moon Seer z bloga http://dramione-my-heart.blogspot.com/


3 komentarze:

Aveline Gross